/Kuyavian-Pomeranian Voivodeship/Kościół

Zespół kościoła ewangelickiego, 1892 r

88-430 Zrazim, Polska

Zespół kościoła ewangelickiego, 1892 r
Kościół
4.6
8 komentarze
Wskazówki dotyczące kierunku
QGHM+RM Zrazim, Polska
Zgłoszenie lokalizacji
Reclaim this location
Share
Napisz recenzję
Iwona Muszyńska
Iwona Muszyńska2 lata temu
Całkiem spory kościół, aż dziwne że został opuszczony i popada w ruinę. Na pewno z potencjałem. Ogólnie dostępny. Tuż obok dodatkowe zabudowania, możliwe, że kiedyś należały do kościoła. Niestety spalone
Bartosz Gawroński
Bartosz Gawroński2 lata temu
Świetnie miejsce na małą eksplorację. Dość dobrze zachowany stan budynku, dewastacja na znikomym poziomie
Pola
Pola2 lata temu
Piękna budowla, swobodny dostęp do środka. Dobrze zachowany dach, a schody na wieżę porządne, granitowe. Wszystko co nie było przymurowane niestety zostało rozniesione, ale ogólnie wydaje się że niewiele pracy trzebaby zainwestować żeby urządzić tu jakieś klimatyczne wydarzenie :)
Wiesiek Kopicki
Wiesiek Kopicki2 lata temu
Ciekawy obiekt w stylu neogotyckim. Jest to praktycznie ruina w niezłym stanie zewnętrznym i całkowicie pozbawionym wyposażenia wnętrzu. Niewątpliwie ciekawostką jest to, że kościół jest niezabezpieczony i każdy może tu wejść. A naprawdę warto, chociaż serce boli od dewastacji.
Tomek Tomasz
Tomek Tomasz2 lata temu
Przejrzałem obok i zauważyłem zniszczona wieże od kościoła więc stwierdziłem że pewnie opuszone. Szybki skręt pasatem B5 1.9 TDI staje w bramie do kościoła wchodze i w sumie nic ciekawego :// fakt faktem sufit ładny i jakieś pojedyncze napisy ale jakaś perełka to to raczej niestety nie jest :') No ale w sumie i tak warto podjechać na te 10min bo niecodziennie widzi się opuszczony kościół ;)
Jacek Hojan
Jacek Hojan2 lata temu
"Kościół neogotycki pochodzi z 1892 r., ceglany, jednonawowy ze strzelistą kwadratową wieżą od frontu z dachem namiotowym, nad nawą dwuspadowym pokrytym grafitową dachówką. Posiada krótkie prezbiterium, zamknięte prosto. Szersza nawa jest prostokątna, na zewnątrz oszkarpowana. Po likwidacji parafii przeniesiono dzwon znajdujący się w jego wieży do kościoła w pobliskich Żernikach. W okolicy znajduje się pastorówka i cmentarz ewangelicki." (źródło)
Pjoter URBX
Pjoter URBX2 lata temu
Kościół ewangelicki z 1892 r. tuż obok: pastorówka i park z końca XIX w. Po likwidacji parafii przeniesiono dzwon znajdujący się w jego wieży do kościoła w pobliskich Żernikach.
Damian Rekowski
Damian Rekowski2 lata temu
Warto odwiedzić ten opuszczony kościół póki jeszcze jest w dosyć dobrym stanie i warto zwrócić uwagę na dach od wewnątrz z malowidłami :)
Zalecane lokalizacje