/Subcarpathian Voivodeship/Kościół

Cerkiew św. Mikołaja

Grunwaldzka 4, 37-600 Lubaczów, Polska

Cerkiew św. Mikołaja
Kościół
4.9
8 komentarze
Wskazówki dotyczące kierunku
544F+G5 Lubaczów, Polska
Zgłoszenie lokalizacji
Reclaim this location
Share
Napisz recenzję
Ignacy Wawrzycki
Ignacy Wawrzycki2 lata temu
Wzniesiona w 1883 roku według projektu wybitnego ukraińskiego architekta Wasyla Nahirnego, usytuowana w miejscu starej drewnianej cerkiewki. Obecnie jest to budowla złożona na planie krzyża łacińskiego, orientowana, z trójbocznie zamkniętym prezbiterium, zwieńczona kopułą usytuowaną na skrzyżowaniu nawy i transeptu, dachy są dwuspadowe i pulpitowe. Do prezbiterium od północy przylega zakrystia, a od południa skarbczyk. Ściany pokryte są polichromią figuralną wykonaną w końcu XIX w. przez Antona Jabłonowskiego. Pochodzący z cerkwi XVII – wieczny ikonostas-wykonany przez wybitnych malarzy ruskich w końcu XVII w. – znajduje się obecnie w grekokatolickiej katedrze w Przemyślu.
Saimon
Saimon2 lata temu
Ładna cerkiew :D
Janusz B.
Janusz B.2 lata temu
piękna cerkiew
Ольга Свідзинська
Ольга Свідзинська2 lata temu
(Przetłumaczone przez Google) Kościół został zbudowany w latach 1883–1884 przez architekta Wasilija Nagirnego. Wcześniej w tym samym miejscu znajdowała się drewniana świątynia. Kościół jest pod największym wrażeniem absolutnie doskonałej akustyki. Niedawno znów służył grecko-katolickiej społeczności miasta, która niestety jest bardzo mała. Jeśli więc jesteś w Ljubaczowie, przyjdź na liturgię w niedzielę (8 rano).

(Wersja oryginalna)
Церква побудована у 1883—1884 роках за проектом архітектора Василя Нагірного. Раніше на цьому ж місці стояв дерев'яний храм. Церква найбільше вражає абсолютно досконалою акустикою. Віднедавна знову служить греко-католицькій громаді міста, яка, на превеликий жаль, дуже мала. Тож якщо будете в Любачеві — зайдіть в неділю на Літургію (8 година ранку).
Yuriy Vovk
Yuriy Vovk2 lata temu
(Przetłumaczone przez Google) Ukraiński kościół w niegdyś ukraińskim mieście. Piękna architektura. Duży jak na takie miasto. Nabożeństwa odprawiane są tu rzadko, bo prawie nie ma tam Ukraińców. Wszystkich wywieźli polscy komuniści.

(Wersja oryginalna)
Українська церква в колись українському місті. Гарна архітектура. Велика як для такого містечка. Служби бувають тут нечасто, бо українців там майже не залишилось. Всіх вивезли польські комуністи.
Jacek Kotowski
Jacek Kotowski2 lata temu
Magda Joniec
Magda Joniec2 lata temu
Rafal Nowak
Rafal Nowak2 lata temu
Zalecane lokalizacje