/Lesser Poland Voivodeship/Cmentarz wojskowy

Cmentarz wojenny nr 175 – Poręba Radlna

33-112 Poręba Radlna, Polska

Cmentarz wojenny nr 175 – Poręba Radlna
Cmentarz wojskowy
4
4 komentarze
Wskazówki dotyczące kierunku
WXPR+QJ Poręba Radlna, Polska
Zgłoszenie lokalizacji
Reclaim this location
Share
poniedziałek: 00–24
Wtorek: 00–24
Środa: 00–24
Czwartek: 00–24
Piątek: 00–24
Sobota: 00–24
Niedziela: 00–24
Napisz recenzję
Arkadiusz Hajduk
Arkadiusz Hajduk2 lata temu
Miejsce położone zaraz obok domu weselnego na początku leśnej trasy. Cmentarz trochę zapomniany i zaniedbany, jednak nadaje mu to specyficznego klimatu. Jako na jednym z niewielu znajduje się na nim drewniany krzyż z Chrystusem, który jest jego centralnym punktem. Ogrodzenie również jest z drewna. Szkoda że nie jest bardziej zadbany, ale warto go zobaczyć szczególnie jesienną porą. Polecam.
Erlend jw.
Erlend jw.2 lata temu
Trzeba niewielkiej uwagi żeby znalesc ten cmentarz położony na początku leśnego rowerowego duktu. Potężne drzewa nadaja niesamowity spokój miejscu i otulają cieniem groby...
Maciej Czernik
Maciej Czernik2 lata temu
Od tego cmentarza zaczęła się moja przygoda z poznawaniem szlaków i miejsc związanych z I Wojną Światową na terenie Galicji Zachodniej. Wtedy jeszcze cmentarz był w stanie bardzo wymagającym remontu, a ja byłem młodym człowiekiem który wiedział tyle ile mu w szkole przekazano... Czyli praktycznie nic. Obecnie obiekt zadbany, posprzątany widać że ma gospodarza. Urokliwie położony, niegdyś przy dukcie polnym, las to efekt sukcesji powojennej.
Marek Wojtanowicz
Marek Wojtanowicz2 lata temu
Cmentarz wojenny nr 175 w Porębie Radlnej znajduje się na północno-wschodnim stoku Słonej Góry (403 m n.p.m.), blisko szczytu. Na cmentarzu tym pochowano 37 żołnierzy austro-węgierskich (znani z nazwisk, głównie z 59 pułku piechoty, z datą śmierci 5 maj 1915) i 37 żołnierzy rosyjskich. Projektantem cmentarza był Heinrich Schulz. Podczas remontu cmentarza postawiono nowy krzyż z gontowym daszkiem, rzeźbą Chrystusa i metalową glorią, wykonany wg pierwowzoru pomnika, poustawiano nowe nagrobki z krzyżami żeliwnymi i tabliczkami.
Zalecane lokalizacje