/Lower Silesian Voivodeship/Kościół katolicki

Kościół Rzymskokatolicki Pw. św. Walentego

Nadodrzańska 3, 56-100 Lubiąż, Polska

Kościół Rzymskokatolicki Pw. św. Walentego
Kościół katolicki
4.7
8 komentarze
Wskazówki dotyczące kierunku
7FG3+GG Lubiąż, Polska
lubiaz.archidiecezja.wroc.pl
Zgłoszenie lokalizacji
Reclaim this location
Share
Napisz recenzję
Łukasz Szczęśniak
Łukasz Szczęśniak2 lata temu
Będąc w Opactwie Cystersów w Lubiążu warto podjechać i zobaczyć nadal funkcjonujący kościół z czasów świetności Opactwa.
Marian Holubowicz
Marian Holubowicz2 lata temu
Kościół o pięknym wystroju wnętrza. I o ciekawej historii. Szkoda tylko, że normalnie jest zamknięty. Wnętrze można oglądać tylko przez kraty. Warto go zwiedzić przy okazji pobytu w Lubiążu.
Antoni Bzdyk
Antoni Bzdyk2 lata temu
Kościół zbudowany przez cystersów. Wewnątrz piękne polichromie, szczególnie na suficie przepiękne freski.
Mirosław Leszczyński
Mirosław Leszczyński2 lata temu
Piękny... Stary kościół...
Izabela Dąbrowska
Izabela Dąbrowska2 lata temu
Piękny kościółek w podobnym stylu, co opactwo cysterskie Lubiąż, warto zajrzeć nawet przez kraty, ale w karczmie cysterskiej wisi informacja z numerem telefonu do księdza, który może otworzyć kościół dla zwiedzających. Polecam przed albo po obowiązkowym zwiedzaniu opactwa!
Zygmunt Borowski
Zygmunt Borowski2 lata temu
Kościół św. Walentego Męczennika w Lubiążu jest kościołem bardzo starym, a w roku 1175 stał się własnością fundowanego w tym czasie opactwa Cystersów w Lubiążu. Obecny kościół, reprezentujący styl barokowy został wybudowany w latach 1734-1749. Jest to budowla trzynawowa, z nawami bocznymi w formie rzędów kaplic. Wnętrze posiada bogate, stylowe wyposażenie.
Położony na wzgórzu dominuje nad okolicznymi miejscowościami i sprawia wrażenie monumentalnej budowli, gdy się spogląda z Sali Książęcej opactwa Cystersów.
Iza Sobasik
Iza Sobasik2 lata temu
Piękne miejsce, sklepienie cudnie pomalowane,. Kościół stoi na wzgórzu więc potrafi być widoczny z kilkudziestu kilometrów. Za kościółem jest cmentarz, kiedyś było trzy :polski, niemiecki (kute krzyże), i pacjentów pobliskiego szpitala psychiatrycznegol. Teraz został tylko polski do pozostałych postawiono krzyże zbiorcze.
Marek strzyżewski
Marek strzyżewski2 lata temu
Piękny kościół,widoczny z daleka,duży.
Zalecane lokalizacje