/Lublin Voivodeship/Kościół katolicki

Parafia rzymskokatolicka pw. Apostołów Piotra i Pawła

22-220 Hanna, Polska

Parafia rzymskokatolicka pw. Apostołów Piotra i Pawła
Kościół katolicki
4.8
8 komentarze
Wskazówki dotyczące kierunku
PGC3+4P Hanna, Polska
+48 83 379 80 25
Zgłoszenie lokalizacji
Reclaim this location
Share
Napisz recenzję
Jolanta Ślusarczyk
Jolanta Ślusarczyk2 lata temu
To miejsce po prostu trzeba odwiedzić, zobaczyć , poczuć. Poznać niesamowitą historię kościoła , nowych odkryć z przed wieków. Poznać historię kopii obrazu Matki Bożej Poczajowskiej. Z otwartymi ustami słuchaliśmy historii opowiadanej przez księdza proboszcza, oddanego sługi Boga. Na uwagę zasługuje również Pani Wójt, która zaangażowana jest w miejsce i historię Hanny. Bardzo, bardzo polecam to niesamowite miejsce.
Tymone31
Tymone312 lata temu
Bardzo ładny, klimatyczny kościół. Polecam wizytę w środku.
Grzegorz
Grzegorz2 lata temu
Uroczy kościółek, warty zobaczenia, odrestaurowany, cały w drewnie, obok muzeum i karczma
Witek W
Witek W2 lata temu
Kościół z bardzo oryginalnymi ścianami, obitymi płótnami z namalowanymi na nich obrazami. Mnóstwo symboliki nawiązującej do grobu Panskiego, zakonu Templariuszy i wiele innej. Należy zwiedzać z przewodnikiem, nas oprowadzał ksiądz, który zasypał nas informacjami, faktami, legendami dotyczącymi kościoła i obrazu.
Warto zatrzymać się tutaj na 2h i zwiedzić kościół, zjeść coś w stojącej obok karczmie i pokręcić się po okolicy.
Stefan Sitek
Stefan Sitek2 lata temu
Przed wiekami przejeżdżała tędy w drodze na Ruś Anna Jagiellonka. Zepsuła się jej karoca, zmuszona więc była zatrzymać się tu na nocleg. A gdy księżna została gościnnie przyjęta przez mieszkańców, pozwoliła sobie nazwać tę miejscowość swoim imieniem. Dzisiaj Hanna leży na popularnej ‘Nadbużance’ drogi nr 816 do Terespola. Najcenniejszym zabytkiem jest dawna drewniana cerkiew unicka zbudowana w latach 1739-1742 obecnie od 1924 roku kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła z 3 ośmiobocznymi wieżyczkami zwieńczonymi cebulastymi hełmami blaszanymi. W świątyni znajdują się unikatowe barokowe ołtarze z XVIII wieku oraz ciekawa polichromia. Wnętrze ozdabiają liczne obrazy a na ścianach wiszą ikony Jezusa Chrystusa i Matki Bożej z Dzieciątkiem. Obok znajduje się drewniana dzwonnica z 1844 roku.
Hans Huffnagel
Hans Huffnagel2 lata temu
Kościół aktualnie w renowacji. Już teraz wygląda przepięknie. Szkoda, że nie można było wejść do środka, no ale jak teren budowy, to teren budowy.
Katarzyna T.
Katarzyna T.2 lata temu
Piękne miejsce
Zbigniew Ostapiuk
Zbigniew Ostapiuk2 lata temu
👍
Zalecane lokalizacje