/Lublin Voivodeship/Kościół katolicki

Kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Popijarska 2, 24-300 Opole Lubelskie, Polska

Kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Kościół katolicki
4.6
8 komentarze
Wskazówki dotyczące kierunku
4XW9+J9 Opole Lubelskie, Polska
+48 81 827 21 04
paropolelub.natan.pl
Zgłoszenie lokalizacji
Reclaim this location
Share
Napisz recenzję
Andrzej Gawenda
Andrzej Gawenda2 lata temu
Piekny zabytkowy kościół widać że proboszcz mszalne wydaje na utrzymanie go w dobrym stanie a nie tylko na siebie. Warty odwiedzenia ale tylko w czasie mszy ponieważ na codzień jest zamknięty lecz jest możliwość przejść się po terenie parafii. Będąc w okolicy warto go odwiedzić polecam.
Karol Woś
Karol Woś2 lata temu
Piękny barokowy kościół. Bardzo ładny i każdy kto jest w tej miejscowości musi zobaczyć jak kościół wyglada w środku.
Dawid Mc
Dawid Mc2 lata temu
Kościół piękny, zadbany, widać, że ma dobrego gospodarza, w środku cudowne freski, które pozwalają nacieszyć się urokiem tego kościoła. Natomiast upolitycznione kazania, ogłoszenie duszpasterskie tego nie da się znieść.
Tadeusz Kurowski
Tadeusz Kurowski2 lata temu
W tej właśnie Świątyni,w roku 1949,moi Rodzice powiedzieli sobie sakramentalne ,,TAK",zawierając Związek Małżeński.
To jest Mój Pierwszy Kościół,jaki zobaczyłem na własne oczy w swoim życiu.
Przynieśli mnie do Niego, abym z Ich woli, przyjął Sakrament Chrztu Świętego.
Teraz jestem dumny z tego,iż była to właśnie-Ta Świątynia
W młodzieńczych latach,bardzo często bywałem w Opolu i mimo tego, że w 1954roku, przeprowadziliśmy się do Poniatowej.
Niezapomniane wrażenie, zapamiętane przeze mnie do dnia dzisiejszego, robiły coroczne -bożonarodzeniowe ,,Jasełka".Spektakl odbywał się zawsze w prawej,południowej Nawie,która nie była w stanie pomieścić wszystkich chętnych obejrzenia przedstawienia. Były to-śmiem twierdzić,wspaniałe,bardzo profesjonalne przedstawienia.Najbardziejniesamowite wrażenie,na tłumnie zgromadzonej widowni,robiła gra aktorska.Ale największym ,,hitem"byly cudowne,kolorowe dekoracje i bardzo profesjnalne, z wielką dbałością o najmniejsze szczegóły,własnoręcznie wykonane, stroje z czasów panowania Rzymian.
Oczywiście mnie i wszystkim chyba chłopcom- najbardziej podobały się zbroje rzymskich żołnierzy.Te błyszczące w świetle chełmy,zbroje,krótkie miecze,tarcze i długie włócznie.
Wszyscy stali z otwartymi buziami i błyszczącymi oczami...
Brawom nie było końca!!!
Wiem że ta grupa amatorskich aktorów, jeździła ze swoim przedstawieniem ,po okolicznych parafiach.Wszędzie miała ,,nadkompled" widowni.
Roza gawenda
Roza gawenda2 lata temu
Przepiękny kościół. Zadbany zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Budowę kościoła rozpoczęto w 1650 A ukończono w 1675. Fundatorem był ks Piotr Dobielowicz. Kościół wybudowano w stylu wczesnego i późnego baroku. Posiada 2 wieże kościelne, 9 ołtarzy i 3 nawy. W latach 1743 - 1854 kościół należał do zakonu pijarów. W głównym ołtarzu wykonanym ok. 1740 r w warsztacie książąt Czartoryskich jest umieszczony obraz Maryi Niepokalanej z Dzieciątkiem Jezus. W nawie głównej jest umieszczonych 8 głównych ołtarzy z XII wieku. Kaplica północna pod wezwaniem Świętego Krzyża posiada obrazy związane z apoteozą Krzyża Świętego..
Mariola Desz
Mariola Desz2 lata temu
Piękny Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny w Opolu Lubelskim.
Zbudowany w latach 1664-1675 i ufundowana przez miejscowego proboszcza, w stylu lubelskiej architektury cechowej, na pograniczu późnego manieryzmu i wczesnego baroku. Obejścia i wystrój wnętrza są w stylu późnobarokowym. Główny ołtarz, wykonano około 1740 roku,
jest na nim umieszczony obraz Maryi Niepokalanej z Dzieciątkiem Jezus namalowany przez Antoniego Dembickiego. W nawie głównej jest osiem bocznych ołtarzy z XVII wieku, z obrazami namalowanymi przez Szymona Czechowicza.
W Kaplicy północnej, pod wezwaniem Świętego Krzyża znajdują się obrazy związane z apoteozą Krzyża Świętego, w lunetach prezbiterium są malowidła przedstawiające sceny ze Starego Testamentu.
W kaplicy południowej, pod wezwaniem Matki Boskiej są umieszczono malowidła wykonane przez Józefa Meyera.
W latach 1743-1864 kościół należał do zakonu pijarów. Od tego czasu świątynia należy do księży diecezjalnych.
Jerzy mirosław
Jerzy mirosław2 lata temu
Po remoncie to prawdziwa perełka i kawał historii.
Pawel Rodzik
Pawel Rodzik2 lata temu
Jako zabytek 🏛 to pod rządami obecnego Proboszcza kościół olśniewa, przepięknymi malowidłami sakralnymi wszystko błyszczy ✨. Warto odwiedzić!!!
Zalecane lokalizacje