/Lubusz Voivodeship/Kościół katolicki

Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela

al. Niepodległości 28, 65-048 Zielona Góra, Polska

Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela
Kościół katolicki
4.6
8 komentarze
Wskazówki dotyczące kierunku
WGV6+CH Zielona Góra, Polska
+48 68 324 17 75
zbawiciel.zgora.pl
Zgłoszenie lokalizacji
Reclaim this location
Share
poniedziałek: 7–7
Wtorek: 7–7
Środa: 7–7
Czwartek: 7–7
Piątek: 7–7
Sobota: 7–7
Niedziela: 7–8
Napisz recenzję
Marek R
Marek R2 lata temu
Kościół bardzo śliczny;) księża mineli się z powołaniem chyba. Arogantcy, nie życzliwi, byle masowo, nawet księdzu nie chce się komunii rozdawać i wysługuje się innymi;/ warto odwiedzić to miejsce teraz bo przy podejściu obecnych księży długo tak urokliwe nie zostanie.
O_Z_I
O_Z_I2 lata temu
Msze święte dla dzieci na 10:30 są naprawdę dla dzieci. Nie ma tam pompatycznych, górnolotnych kazań. Msze prowadzone w taki sposób, że dzieci pamiętają kazania i płynące z nich nauki.
Dominik
Dominik2 lata temu
Religia nie podlega ocenie, zaś sam kościół betonowo -chłodny. Coś bym tam zmienił.
C Iwona
C Iwona2 lata temu
Bóg zapłać za mszę pożegnalną mojej mamy. Piękna, która zostanie mi w pamięci. Jak również Bóg zapłać za odprowadzenie i modlitwę przy grobie. Za dobre słowa jeszcze raz Bóg zapłać. Wspaniali księża z powołania.
Stasia szczepaniak
Stasia szczepaniak2 lata temu
Kościół z początku XX w. Należał do ewangelików. Obecnie rzymskokatolicki
Arkadiusz Żuberek
Arkadiusz Żuberek2 lata temu
Naprawdę super kościół. Taki jak powinien być moim zdaniem kościół. A chrzesnica moja pełna wiary i radości na komunię.
W Fer
W Fer2 lata temu
W 1914 r. rozpisano konkurs architektoniczny. Ostatecznie przygotowanie projektu zlecono Wilhelmowi Wagnerowi i Oskarowi Hossfeldowi. 19 maja położono kamień węgielny. W kwietniu 1916 roku kościół był już pokryty dachem. Uroczyste poświęcenie świątyni nastąpiło 3 stycznia 1917 roku. Obiekt posiadał elektryczne ogrzewanie oraz zegar i organy o napędzie elektrycznym.

Kościół wraz z jego wystrojem nawiązuje do bazylik wczesnochrześcijańskich. Kościół wzniesiono z cegły na planie prostokąta z przyległymi od południowego zachodu prezbiterium z zakrystią i czworoboczną żelbetową w rzucie wieżą od północnego wschodu. Na szczycie wieży zamontowano cztery dzwony. W trójnawowym wnętrzu na kolumnach opierają się empory. Ołtarz wykonany jest z kamienia reńskiego, a chrzcielnica z białego i czerwonego piaskowca.

Świątynia może pomieścić 2000 wiernych, w tym 800 w ławkach na parterze i 400 w emporach. Od wielu lat organizowane są tu koncerty organowe, muzyki symfonicznej oraz chóralnej.

W 1946 kościół został przejęty przez katolików, a w 1951 r. stał się świątynią nowo erygowanej parafii Najświętszego Zbawiciela.
Maciej Janecki
Maciej Janecki2 lata temu
Parking przy kościele okupowany przez Straż Graniczną, która wg mnie powinna się wynieść z centrum miasta choćby na Strefę tam gdzie celnicy!
Zalecane lokalizacje