/Warmian-Masurian Voivodeship/Kościół katolicki

Sanktuarium św. Wojciecha

Święty Gaj 34, 14-411 Święty Gaj, Polska

Sanktuarium św. Wojciecha
Kościół katolicki
4.6
8 komentarze
Wskazówki dotyczące kierunku
XCF2+CW Święty Gaj, Polska
polskieszlaki.pl
Zgłoszenie lokalizacji
Reclaim this location
Share
Napisz recenzję
Sługa Nieużyteczny
Sługa Nieużyteczny2 lata temu
Piękny, gotycki kościółek wybudowany we wsi, w której poniósł śmierć męczeńską św. Wojciech, biskup, dziś jeden z patronów naszej Ojczyzny. Warto go zobaczyć, choć nie nadzwyczajna to budowla; tym bardziej warto poznać żywot tego świętego i wczytując się w historię jego życia postępować dziś tak, jak nauczał: unikając wszelkich kłótni w życiu publicznym, tak świeckim jak i kościelnym, a ponadto cenić dla własnej równowagi duchowej odosobnienie i ciszę wewnętrzną.
Przemysław Prella
Przemysław Prella2 lata temu
Miejsce istotne w historii Polski, chyba każdy Polak zna historię o śmierci św. Wojciecha. Podobno właśnie w tym miejscu go zabito. Na miejscu kościółek. Jest parking i tablice informacyjne. Nic specjalnego. Szału nie ma, nie zawsze można nawet wejść do środka...
Dariusz Kuldanek
Dariusz Kuldanek2 lata temu
Miejsce odwiedzone podczas wyprawy rowerowej ze Smętowa do Elbląga. Ciekawy obiekt sakralny związany z historią męczeńskiej śmierci św. Wojciecha - czeskiego duchownego katolickiego Wojciecha Sławnikowica. Jest to neogotycki kościół filialny parafii w Kwietniewie z 1865 r. powstały na miejscu kościoła z 1399 roku.
Tomasz Chyliński
Tomasz Chyliński2 lata temu
Piękne miejsce, historyczne, szkoda że w zwykły dzień nie można obejrzeć, chociaż przez drzwi. Mimo, że mieszkam w odległości 30 km(Elbląg) nie ma czasu na odwiedziny. Trzeba pamiętać też o okolicy, na wzgórzach nieopodal znajduje się grodzisko plemion Pruskich. A dalej stary poniemiecki folwark. Jeszcze dalej w stronę Iławy pomnik architektury technicznej Kanał Elbląski.
Hubert S
Hubert S2 lata temu
Kościół się nie zmienia od ponad 25 lat - to znaczy cmentarz przykościelny chyba prawie nie istniał. Ze zmian to odnowiono ściany i wyczyszczono cegłę. Miejsce hipotetycznej śmierci, więc bez przesady.
Jakub „Senecjusz” Szafran
Jakub „Senecjusz” Szafran2 lata temu
Poza wartością duchową, miejsce ma niewiele do zaoferowania. Jedna tablica infrmacyjna, kościół bardzo ładny, ale - jak się zdaje - przeważnie zamknięty poza nabożeństwami.
Marcin
Marcin2 lata temu
Miejsce śmierci św. Wojciecha
Tomi Krzyżak
Tomi Krzyżak2 lata temu
Ważne miejsce w naszej historii. Historii polskiego chrześcijaństwa. Warto oodwiedzić.
Zalecane lokalizacje