/Łódzkie Voivodship/Muzeum

Pomnik Czynu Rewolucyjnego w Łodzi

Konstantynowska 3/5, 90-001 Łódź, Polska

Pomnik Czynu Rewolucyjnego w Łodzi
Muzeum
4.3
8 komentarze
Wskazówki dotyczące kierunku
QC88+H3 Łódź, Polska
Zgłoszenie lokalizacji
Reclaim this location
Share
poniedziałek: 00–24
Wtorek: 00–24
Środa: 00–24
Czwartek: 00–24
Piątek: 00–24
Sobota: 00–24
Niedziela: 00–24
Napisz recenzję
Michał Zdybiewski
Michał Zdybiewski2 lata temu
Ogromny, socrealistyczny pomnik. W PRL- owskim stylu. Wielkość robi wrażenie.
Lukas Wuhuu (dajlajkapliz)
Lukas Wuhuu (dajlajkapliz)2 lata temu
Pomnik Czynu Rewolucyjnego – pomnik w parku na Zdrowiu w Łodzi, autorstwa łódzkiego rzeźbiarza Kazimierza Karpińskiego, po północnej stronie ulicy Konstantynowskiej, odsłonięty 22 czerwca 1975 roku.
Rafał Skalski
Rafał Skalski2 lata temu
Pomnik przeraża swoim komunistycznym wyglądem. Niestety po wojnie nie odbudowano pomnika w jego pierwotnym kształcie ale stworzono socrealistycznego potwora przywołującego na myśl sowieckie dzieła. Niestety w wolnej Polsce też się to nie zmieniło...
Łukasz Głowacki
Łukasz Głowacki2 lata temu
Ostatnio ładnie odnowiony, dobrze że jest tam tablica informacyjna o historii tego miejsca, wcześniej kojarzył się tylko z zakłamywaniem historii przez PRL
Krzysztof Szczesniak
Krzysztof Szczesniak2 lata temu
Trochę smutno wyglądający i zaniedbany, położony w pięknym miejscu, w parku w otoczeniu starego drzewostanu, ale jest to tak czy inaczej fragment naszej historii i nawet jeśli obecnie mniej popularnej, to i tak powinniśmy o tym pamiętać i uszanować.
Jarek S
Jarek S2 lata temu
Monumentalny pomnik ważny historycznie dla Polaków. Trochę zapomniany.
Lodzermensch
Lodzermensch2 lata temu
Obecny pomnik powstał w 1975 roku na miejscu zniszczonego w 1939 r. przez okupanta .Obecnie po remoncie w trakcie którego usunięto komunistyczne elementy nie związane z pomnikiem poległych rewolucjonistów, których pochowano w tym miejscu.
Na terenie parku w latach 1905−1907 władze grzebały zwłoki rewolucjonistów straconych w lesie, bądź poległych w walkach. By uczcić pamięć pochowanych, w 1920 r. usypano kopiec, a następnie  w 1923 r. wsytawiono Kolumnę Rewolucjonistów. Została ona zniszczona przez hitlerowców, jednak na jej miejscu powstał w 1975 r. Pomnik Czynu Rewolucyjnego.
Mateusz Kurpesa
Mateusz Kurpesa2 lata temu
Pomnik ważny historycznie, pamiątka po zniszczonym przez Niemców pomniku z czasów przedwojennych. Przypomina o zapomnianym przez Polaków (niestety) zrywie niepodległościowym. I chwała mu za to.
Zalecane lokalizacje