/Łódzkie Voivodship/Muzeum

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne

plac Wolności 14, 91-415 Łódź, Polska

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne
Muzeum
4.4
8 komentarze
Wskazówki dotyczące kierunku
QFG4+H6 Łódź, Polska
+48 42 632 84 40
maie.lodz.pl
Zgłoszenie lokalizacji
Reclaim this location
Share
poniedziałek: Zamknięty
Wtorek: 10–18
Środa: 10–18
Czwartek: 10–18
Piątek: 10–18
Sobota: 10–18
Niedziela: 10–18
Napisz recenzję
Hubert Znajomski (uwielbiampandy.blogspot)
Hubert Znajomski (uwielbiampandy.blogspot)2 lata temu
Ciekawe miejsce. Wstęp niedrogi. Zdecydowanie bardziej podobała mi się część etnograficzna z przedstawieniem dawnego życia codziennego. Bardzo mi się tu podobało, a ekspozycje mocno przyciągnęły moją uwagę i mnie zaintrygowały. Szczerze polecam.
Łukasz Warzecha
Łukasz Warzecha2 lata temu
Mieszane uczucia. Gmach wewnątrz jak przeniesiony z lat 90., robi wrażenie wręcz przygnębiające.
Wystawa etnograficzna interesująca, także koncepcyjnie - pokazanie poprzez makiety i artefakty czterech pór roku w powiązaniu z porami ludzkiego życia - interesujące, choć brakuje wyraźnego odniesienia do regionu.
Wystawa numizmatyczna zawiera wiele wysokiej klasy zabytków, mogłaby nawet spróbować konkurować z Gabinetem Numizmatycznym Hutten-Czapskiego w Krakowie, ale przegrywa zdecydowanie wystrojem. W Krakowie wystawa jest elegancka i nowoczesna; w Łodzi monety ułożone w źle oświetlonych gablotkach, czasem zbyt wiele naraz.
Wystawa pokazująca nowe nabytki muzeum to już mydło i powidło kompletne, bez ładu i składu.
Można odwiedzić, jeśli nie ma się nic ciekawszego do roboty. Muzeum do kompletnego remontu i odnowienia, bo w tej chwili jest dwie dekady za muzealnymi trendami.
Zbi lak
Zbi lak2 lata temu
Daje 3* bo:
-budynek wielki artefaktów garstka
-więcej muzealników niż zwiedzajacych
-chcialbym wiedzieć co się dzieje w reszcie budynku
-jezeli nie ma co pokazywać to w pustych salach pokażcie początek XX w. w przemysłowej Łodzi na pewno będzie co pokazać
Mam wrażenie że mając ocean wpuszczono jedna rybę
Obecne wystawy bardzo ładnie i przejrzyście. wyeksponowane
Effa M.
Effa M.2 lata temu
Odpowiednie miejsce by cofnąć się w czasie...na 3 piętrach karty biegu życia na polskiej wsi, oprawione cytatami...przekrój monet i wiele innych, a wszystko na trzech piętrach.. polecam szczególnie tym, którzy lubią skanseny..wszechobecne ławki pozwalają na odpoczynek szczególnie dla starszych osób...miejsce może niepozorne ale urokliwe...
Przemo'72
Przemo'722 lata temu
Co wykopali (wiedzieli gdzie i czegoś szukać) to pokazali. Jest tam to, czego nie pokazuje się w szkole. Polecam z uwagi na zmieniające się wystawy dodatkowe.
Muzeum znajduje się w centrum miasta. Dojazd komunikacją miejską bezproblemowy, natomiast parkowanie... no tu się zaczynają kłopoty.
Nie
Nie2 lata temu
czy naprawdę tak ciężko opublikować na stronie internetowej (już nie wymagam, żeby w google maps) aktualne godziny otwarcia? to muzeum było dla mnie głównym punktem zwiedzania miasta podczas krótkiego pobytu. niestety, chodziłam w kółko próbując się przedostać do budynku, nie wasza wina, że przejście przez plac plac budowy jest źle oznakowane (ale powinniście jednak interweniować w tej sprawie), ale gdy w końcu dotarłam pod drzwi, okazało się, że dziś wyjątkowo nieczynne (nawet kartka nie była zbyt widoczna przez kraty w drzwiach). może nie zauważyliście, ale nie pracujecie we własnej firmie, tylko w instytucji państwowej..
Janusz Trzeciak (Seaman)
Janusz Trzeciak (Seaman)2 lata temu
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi składa się głównie z trzech podstawowych działów. Pierwszy to zbiory archeologiczne pozyskane głównie w trakcie wykopalisk w Polsce centralnej. Znajduje się tutaj wiele cennych eksponatów z epoki kamienia i brązu.
Drugi dział obejmuje zbiory etnograficzne pochodzące z obszaru Polski oraz krajów pozaeuropejskich. Bogate eksponaty ilustrują kulturę oraz rozwój polskie wsi. Pokazane jest również wyposażenie wiejskich chat i zabudowań z tamtego okresu.
W trzecim dziale znajdujemy bardzo cenne zbiory numizmatyczne. Jest tutaj przekrój starych monet i banknotów, wraz ze sposobem ich wytwarzania. Muzeum powstało przed wojną i działa do dnia dzisiejszego po zmianie lokalizacji na obecną.
Osobiście polecam zwiedzać to miejsce poza słynnymi nocami muzeów. W tłumie ludzi spieszących się do następnego miejsca niewiele można zobaczyć. Ja byłem tutaj w zwykłą niedzielę, bilety są naprawdę niedrogie i w muzeum byliśmy tylko my, obsługa i eksponaty. Na spokojnie można wszystko obejrzeć bez pośpiechu i porobić zdjęcia. Personel jest bardzo uczynny i pomocny. Na miejscu są również dostępne znaczki turystyczne, nowa moda, która opanowała całą Polskę i nie tylko.
Bardzo polecam wizytę w tym muzeum, i przy okazji w pobliskim Muzeum Kanału "Dętka".
Szpindel
Szpindel2 lata temu
Miejsce wspaniałe! Genialna aranżacja wszystkich wystaw. Obsługa bardzo miła i kompetentna. Brak innych zwiedzających pozwolił w spokoju oddać się poznawania historii i kultury dawnych czasów. Cena 9zł za bilet jest niczym w porównaniu z ilością eksponatów jakie przyjdzie nam oglądać. Szczególnie polecam wystawę etnograficzną, która została przedstawiona w formie pór roku. Sama końcówka (jesień i zima) wywołuje mocne emocje. Życzyłbym sobie więcej takich miejsc. Jedyne o co można się martwić to miejsce parkingowe ale w niedzielny poranek z łatwością udało się takowe znaleźć kilka kroków od Muzeum.
Zalecane lokalizacje