/Łódzkie Voivodship/Muzeum

Manufaktura Majoliki, Muzeum w Nieborowie i Arkadii

aleja Legionów Polskich 1, 99-416 Nieborów, Polska

Manufaktura Majoliki, Muzeum w Nieborowie i Arkadii
Muzeum
4.7
8 komentarze
Wskazówki dotyczące kierunku
3399+6P Nieborów, Polska
nieborow.art.pl
Zgłoszenie lokalizacji
Reclaim this location
Share
poniedziałek: 10–16
Wtorek: 10–16
Środa: 10–16
Czwartek: 10–16
Piątek: 10–16
Sobota: 10–16
Niedziela: 10–16
Napisz recenzję
Michał S
Michał S2 lata temu
Bardzo małe muzeum na terenie pałacu w Nieborowie. Eksponaty są pokazane jedynie w korytarzu i jednej sali. Same zbiory i tematyka są ciekawe. Można zobaczyć lokalną porcelanę nieborowską wytwarzaną na terenach wokół pałacu.
Anna JK
Anna JK2 lata temu
Przeżyłam dwa zawody związane z tym miejscem. Pierwszy w maju, gdy w weekend (nie wiedzieć czemu) muzeum było zamknięte. Drugie ostatnio, gdy przekonałam się, że w placówce wystawa obejmuje sień i jedną salę. Po miejscu z takim potencjałem spodziewałam się znacznie, znacznie więcej.
Peter Orzechowski
Peter Orzechowski2 lata temu
Muzeum małe ale ma piękne przedmioty z porcelany. Warto wejść na chwilę jeśli lubisz piękne przedmioty.
Artur Grzyb
Artur Grzyb2 lata temu
Warto tu zajrzeć na dłużej. Można bowiem nacieszyć oczy pięknem wspaniałych wyrobów polskiej ceramiki a także zrelaksować się dłuuugim spacerem w parku. Koniecznie trzeba odwiedzić ogród botaniczny i wpaść na kawkę lub wyśmienitą herbatę. Polecam!
Tobiasz R.
Tobiasz R.2 lata temu
Malutkie muzeum ale warto wejść zwiedzając pałac i okolice. Wstęp wolny
Ziolko
Ziolko2 lata temu
Niewielkie muzeum, ale piękna kolekcja.
Róża Kobieta
Róża Kobieta2 lata temu
Manufaktura w Nieborowie została założona w 1881 roku przez właściciela pałacu księcia Michała Piotra Radziwiłła jako Fabryka Fajansów Artystycznych i Pieców Kaflowych.W 2017 roku po ponad stu latach,rodzina Radziwiłłów wróciła do nieborowskiej manufaktury.Każdy przedmiot stemplowany jest znakiem fabrycznym z czasów Michała Piotra (inicjałami MPR z mitrą książęcą est.1881 i dopiskiem Majolika Nieborów)oraz sygnowany inicjałami współczesnych twórców.To jedyne w Polsce miejsce,w którym majolika tworzona jest w swoim pierwotnym budynku, wykorzystując przy tym tradycyjne technologie i lokalne materiały.Cały proces produkcji przebiega ręcznie:formowanie z gliny lub porcelany poprzez nakładanie szkliwa ceramicznego a kończąc na ozdabianiu majoliką lub złotem.Wyjątkową zaletą tej metody produkcji jest indywidualny i niepowtarzalny wygląd każdego elementu.
Małgorzata Ciupa
Małgorzata Ciupa2 lata temu
Budynek Manufaktury został wzniesiony w 1776 r. według planów Szymona Bogumiła Zuga i pierwotnie pełnił funkcję browaru. W latach 1880-1881 wnętrze browaru przekształcono w fabrykę majoliki. Obecnie w zabytkowym budynku znajduje się stała wystawa. Warto obejrzeć
Zalecane lokalizacje