/Lower Silesian Voivodeship/Muzeum

Muzeum Domu Śląskiego

Rynek 44, 57-220 Ziębice, Polska

Muzeum Domu Śląskiego
Muzeum
4.7
8 komentarze
Wskazówki dotyczące kierunku
J22R+67 Ziębice, Polska
+48 74 819 13 78
muzeumziebice.pl
Zgłoszenie lokalizacji
Reclaim this location
Share
poniedziałek: Zamknięty
Wtorek: 10–15
Środa: 10–15
Czwartek: 10–15
Piątek: 10–15
Sobota: 12–12
Niedziela: 12–12
Napisz recenzję
Małgorzata Ciupa
Małgorzata Ciupa2 lata temu
Powstało w 1931 r., stanowi połączenie muzeum specjalistycznego i regionalnego, ma bogate zbiory. Siedzibą muzeum jest ratusz miejski – eklektyczna budowla powstała w latach 1887-1890 na miejscu poprzedniego renesansowego ratusza. Bardzo interesujące muzeum. Trzeba koniecznie zobaczyć. Minusem było zwiedzanie. Weszliśmy z wycieczką starszych osób. Było ciasno, głośno i duszno. Pan przewodnik wypuszczał tylko do jednej sali, nie było słychać co mówi ( mówił cicho a osoby z wycieczki były głośne). Pozostał niedosyt🙁
Marta Kaźmierczak
Marta Kaźmierczak2 lata temu
Przepiękna kolekcja zbiorów. Jedyne takie muzeum w Polsce. Oglądając ekspozycje można poczuć klimat czasów, z których pochodzą.
Kasia
Kasia2 lata temu
Godziny otwarcia w Google (podobno potwierdzone przez samo muzeum) są mylące, przez co aplikacja do nawigacji powiedziała nam, że muzeum jest czynne od 13:00. Przyszliśmy o 12:59, po przekroczeniu drzwi żywego ducha nie było, tylko wywieszona kartka, że trwa oprowadzanie. Z innej kartki dowiedzieliśmy się, że muzeum jest jednak czynne od wcześniejszych godzin i że wejścia odbywają się o pełnych godzinach. Skoro przyszliśmy o 12:59, powinniśmy rzutem na taśmę załapać się na wejście o 13:00. Poczekaliśmy kilka minut, ale nikt się nie pojawił, nie było nawet słychać jakiejkolwiek głosu z daleka, więc jeśli jakaś grupa weszła na zwiedzanie, na pewno odbyło się to grubo przed czasem. Ponieważ w Ziębicach nic kompletnie nie ma oprócz tego muzeum i hord żuli na rynku, a my desperatami nie jesteśmy, zrezygnowaliśmy ze zwiedzania tego muzeum. Porażka.
Marcin Stanikowski
Marcin Stanikowski2 lata temu
Bardzo fajne muzeum z wielką ilością ciekawych eksponatów dotyczących codziennego życia naszych przodków. Świetny przewodnik, który z pasją opowiada o przedmiotach i historii Ziębic. Obowiązkowy punkt podczas zwiedzania miasta.
Grażyna Wanda Szymańska
Grażyna Wanda Szymańska2 lata temu
Bardzo ciekawe miejsce warte wsparcia w postaci zwiedzajacych i darczyńców ciekawych sprzętów z regionu.Przydalaby się część o porcelanie z Dolnego Śląska,która ma tu wieloletnie tradycje i z pewnością przyciągnęłaby wielu pasjonatów.
Aneta K-ska
Aneta K-ska2 lata temu
Choć lubimy zwiedzać muzeum sami lub z audioprzeodnikiem, to Pan z muzeum był bardzo miły i cierpliwy 😊 polecam, mnóstwo wyjątkowych eksponatów!!! Cena biletu to jedyne 12 zł.
Anetta O.
Anetta O.2 lata temu
Mnóstwo ciekawych eksponatów, przewodnik z imponująca wiedzą, na pewno wrócimy tak do muzeum jak i pełnych uroku Ziębic.
Rtek
Rtek2 lata temu
Muzeum w Ziębicach funkcjonuje od roku 1931. Do lat 70-tych XX wieku muzeum miało ekspozycje tylko o charakterze regionalnym. W 1973 roku postanowiono zwiększyć rozpoznawalność placówki, dodając mu specjalizację z zakresu sprzętów gospodarstwa domowego. Ekspozycja mieści się na dwóch piętrach zabytkowego Ratusza i jest Niesamowicie rozbudowana. Możemy zobaczyć tu zarówno gustownie urządzone saloniki z okresu XVIII i XIX wieku, jak i sprzęty z nieodległej jeszcze epoki PRLu. Na uwagę zasługuje ogromna kolekcja wyposażenia kuchennego w postaci forem do ciast, czajników, sztućców czy pojemników na przyprawy. Interesujące jest także pomieszczenie ratuszowego skarbca, znajdujące się za pancernymi drzwiami. Oprócz zbiorów o charakterze profilowanym, muzeum posiada także sporo eksponatów natury regionalnej, w tym bardzo ciekawą kolekcje obrazów lokalnego malarza Josepha Langera. Znaleźć tu można także wiele pamiątek związanych ściśle z Ziębicami. Placówka ta jest idealnym miejscem edukacyjnym dla wycieczek szkolnych. Zgromadzone tu zbiory pozwalają prześledzić rozwój technologiczny, który miał miejsce zarówno w produkcji drobnego AGD, jak i sztuki meblarskiej. Ilość zbiorów jest niespotykana, a na dogłębne zwiedzanie, wraz z poznaniem historii poszczególnych sprzętów, należy przeznaczyć minimum półtorej godziny.
Zalecane lokalizacje