/Lublin Voivodeship/Muzeum

Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie

Czerwonego Krzyża 7, 22-200 Włodawa, Polska

Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie
Muzeum
4.6
8 komentarze
Wskazówki dotyczące kierunku
GHW3+25 Włodawa, Polska
+48 538 412 654
muzeumwlodawa.eu
Zgłoszenie lokalizacji
Reclaim this location
Share
poniedziałek: 9–16
Wtorek: 9–16
Środa: 9–16
Czwartek: 9–16
Piątek: 9–16
Sobota: Zamknięty
Niedziela: Zamknięty
Napisz recenzję
Hanna Ukleja
Hanna Ukleja2 lata temu
Obiekty w trakcie remontu, a mimo to robią wielkie wrażenie. Udało mi się zajrzeć do wnętrza Małej i Wielkiej Synagogi, ale w przyszłości muszę wrócić, aby obejrzeć też ekspozycję muzealną.
Edyta
Edyta2 lata temu
Miasteczko trzech religii,urokliwe miejsce,zabytkowe.Polecam zwiedzić 😀 Niestety w tym czasie kiedy byłam trwał remont.
Janusz janikowski
Janusz janikowski2 lata temu
Akurat trafiliśmy na remont ale miejsce które warto zobaczy
Tomek Janiec
Tomek Janiec2 lata temu
Cena biletu początkowo może trochę dziwić, ale warto poświęcić trochę czasu. Ciekawe wystawy - bardzo duże wrażenie robi wystawa o getcie we Włodawie. Jeśli ktoś jest częstym gościem w tym regionie powinien wpisać to muzeum jako obowiązkowy punkt programu :)
Pienio2
Pienio22 lata temu
Ciekawe miejsce dla osób zainteresowanych historią Żydów polskich. Bilet 10 zł normalny i 7 zł ulgowy. Duża część obiektu jest obecnie w remoncie.
Untrue Pl
Untrue Pl2 lata temu
Zespół synagog i dom pokahalny to absolutny unikat w skali światowej. Biorąc pod uwagę wojenną politykę Niemiec wobec kultury i społeczności Żydowskiej, aż nie chce się wierzyć że te obiekty przetrwały do dzisiejszych czasów. Warto zwiedzać w czasie Festiwalu Trzech Kultur
Stefan Sitek
Stefan Sitek2 lata temu
Wielka Synagoga we Włodawie znajduje się przy ul. Czerwonego Krzyża. Wraz z Małą Synagogą i Domem Pokahalnym tworzy unikatowy jak na te tereny zespół pożydowskich budynków, który koniecznie należy zobaczyć będąc w Mieście Trzech Kultur. Została zbudowana z pomocą rodziny Czartoryskich w latach 1764-74 na miejscu starej drewnianej synagogi. Podczas I wojny światowej synagoga i wnętrze spłonęło – przystąpiono do remontu i rekonstrukcji. Podczas kolejnej wojny hitlerowcy urządzili w niej magazyn sprzętu wojskowego. W czasach PRL także mieścił się tutaj magazyn miejscowej spółdzielni. W latach 80. XX wieku przeprowadzono rozległe prace restauracyjne. Urządzona została ekspozycja judaików podarowana przez Jakuba Friedmanna z Australii. Gdy odwiedzałem to miasto z powodu pandemii nie dane mi było zobaczyć ciekawych eksponatów znajdujących się także na piętrze w dawnym chederze.
Agnieszka Roner
Agnieszka Roner2 lata temu
Świetna wystawa o losach Żydów w czasie II wojny światowej.
Druga o wsi poleskiej.
Zalecane lokalizacje