/West Pomeranian Voivodeship/Obiekt historyczny

Bunkier - Muzeum Wału Pomorskiego w Szczecinku

Tadeusza Kościuszki 93, 78-400 Szczecinek, Polska

Bunkier - Muzeum Wału Pomorskiego w Szczecinku
Obiekt historyczny
4.8
8 komentarze
Wskazówki dotyczące kierunku
PM83+WQ Szczecinek, Polska
+48 604 264 488
Zgłoszenie lokalizacji
Reclaim this location
Share
Napisz recenzję
Michał Tyc
Michał Tyc2 lata temu
Wspaniałe miejsce dla fanów militariów i nie tylko. Bardzo lubię takie miejsca, chociaż oczywiście są inne, bardziej monumentalne jak Międzyrzecki Rejon Umocniony czy bardziej zorganizowane jak Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku ale Muzeum w Szczecinku ma jedną niezaprzeczalną zaletę - jest tworzone i prowadzone przez pasjonatów. To oni wkładają czas, pracę i środki aby to miejsce mogło funkcjonować. I efekty widać bo była to moja druga wizyta w bunkrze i na pewno nie ostatnia. Zmienia się i wnętrze, zbiory eksponatów się powiększają a na zewnątrz również przybywa atrakcji. Warto wpaść nawet będąc przejazdem, Bunkier w Szczecinku ma tą zaletę, że osoby zainteresowane tematem znajdą wiele ciekawych zakamarków, a te których to nie interesuje nie spędzą tu dużo czasu bo można Bunkier zwiedzić błyskawicznie z uwagi na jego rozmiary. Ja gorąco polecam!
Piotr Koz
Piotr Koz2 lata temu
Interesujący obiekt historyczny z czasów drugiej wojny światowej. Na tyle charakterystyczny, że nie da się go pomylić z żadnym innym bunkrem. Kilka lat temu został odrestaurowany, bo z wierzchu już mocno skruszał. Obecnie można zwiedzać obiekt w środku. Na zewnątrz można podziwiać militaria w postaci armat i czołgu. W pobliżu jest kompleks bunkrów. Warto odwiedzić to miejsce, o ile ktoś lubi historię i militaria.
Robert Felczak
Robert Felczak2 lata temu
Muzeum mieści się w jednym z największych i najlepiej zachowanych Panzerwerków na Pomorzu. Niestety w czasie gdy byłem nie można było wejść do środka. Będąc w okolicy warto jednak zobaczyć nawet nie mając możliwości zwiedzenia wnętrza.
Panzerwerk to obiekt klasy odporności B, który posiada ściany o grubości 1,5 m, kopułę pancerną o grubość ściany 25 cm, pancerne płyty pomieszczeń bojowych 20 cm. Obiekt posiada dwie kondygnacje i łącznie 21 pomieszczeń, w tym: izby bojowe, wartownie, pomieszczenie do odkażania, pomieszczenie flankujące, maszynownię, izbę łączności, pokój dowódcy, pomieszczenia do odpoczynku, kuchnię, toaletę i inne.
Waldi0055
Waldi00552 lata temu
Niestety, nie udało się wiedzieć zwtości tegoż muzeum. Zamknięte. Niedostępne. Jednakże sądząc po stanie eksponatów na zewnątrz słabo.
Filip Kubicki
Filip Kubicki2 lata temu
Świetne miejsce dla miłośników historii. Niesamowite jest to, że do tego bunkra można wejść ale znajdziemy tam nie tylko goły beton jak w 90% fortyfikacji z II Wojny Światowej. Obiekt został wyposażony w artefakty z epoki tak, że naprawdę można poczuć jak tam było i jak się mieszkało (prycze z epoki!). Dodatkowo prowadzony jest przez prawdziwych pasjonatów, dla których wielki szacunek za odwalenie tak niesamowicie dobrej roboty.
Piotr Pokutynski
Piotr Pokutynski2 lata temu
Polecam zwiedzanie. Miła obsługa. Warto posłuchać.
Roman Witkowski
Roman Witkowski2 lata temu
Zatrzymałem się przypadkowo w tym miejscu. Interesuję się historią II wś lecz fortyfikacje nie bardzo mnie kręcą. Dlatego tym bardziej byłem zaskoczony tym miejscem oraz "gospodarzami".
Kilku pozytywnie zakręconych facetów robią atmosferę.
Bunkier jest w bardzo dobrym stanie. Dodatkowe informacje dopełniają reszty. Jak będziecie zwiedzać zawsze proście o kogoś kto opowie więcej o tym miejscu. Jest to w cenie cegiełki/biletu. Warto naprawdę na 30 minut zatrzymać się i poczuć klimat fortyfikacji sprzed 80-90 lat. Polecam.
Jacek nawrocki
Jacek nawrocki2 lata temu
Fajna atrcja dla rodzin z dzieciakami, a dla dorosłych wspomnienie o Rudym 102😁
Zalecane lokalizacje