/Łódzkie Voivodship/Wydział komunikacji

Wydział Spraw Obywatelskich i Komunikacji UMŁ

Smugowa 30/32, 91-433 Łódź, Polska

Wydział Spraw Obywatelskich i Komunikacji UMŁ
Wydział komunikacji
2.3
8 komentarze
Wskazówki dotyczące kierunku
QFM8+9G Łódź, Polska
+48 42 638 50 23
uml.lodz.pl
Zgłoszenie lokalizacji
Reclaim this location
Share
Napisz recenzję
Kamil M.
Kamil M.2 lata temu
Ocena niespotykanie wysoka, zwłaszcza że to urząd:D
Ale jak się należy to się należy.
Po cyrkach w czasie pandemii wreszcie można coś załatwić w zasadzie od ręki.
Umówienie wizyty przez internet w zasadzie z dnia na dzień, na miejscu czysto, brak tłumów, wszystko idzie sprawnie.
W moim przypadku wizyta na 11:00, a przed 11 już byłem po załatwieniu sprawy w drodze do domu tak na prawdę.
Polecam i oby tak dalej.
SBK Remonty
SBK Remonty2 lata temu
Kolejna słaba opinia. Większość pracowników do wymiany. Nie mają już ruchów do pracy w urzędzie. Przyszedłem dzisiaj po odbiór dowodu, bez umówionej wizyty. Obowiązuje jedna kolejka do dowodów, ludzie z umówioną godziną i bez niej stoją w tej samej kolejce. 40minut czekałem w kolejce, bo tylko 3 stanowiska czynne, w Tycjan jednym szkolona nowa osoba. Po odczekaniu na swoją kolej, pani w okienku powiedziała, że mnie nie przyjmie, bo „trzeba było się umówić, jak zostaną wszyscy przyjęci z umówiona godziną, to wtedy może pan podejść”. Zwróciłem się do Pani kierownik urzędu, tęga Pani za biurkiem, która sobie ustawiła wiatraczek na siebie i ma wszystko w nosie. Również zarzuciła mi, ze mogłem się umówić, a gdy podałem dla przykładu babcie 83 lata, który telefon używa tylko do odbierania, z internetu nie korzysta odpowiedziała, ze na dole jest klimatyzacja, może posiedzieć,poczekać. NAJGORSZY URZĄD W ŁODZI.
Darek
Darek2 lata temu
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, szczególnie po poprzednich doświadczeniach.

Umówiłem dwie wizyty (dwa dowody rej. do wymiany). Niestety, spóźniłem się na pierwszą i wizyta mi przepadłą. Bardzo zależało mi na załatwieniu obu spraw żeby nie jeździć dwa raz więc obsługująca mnie Pani poprosiła koleżankę, żeby załatwiła drugą sprawę w wolnej chwili bez numerka. I udało się. Dzięki uprzejmości obu Pań nie musiałem jeździć dwa razy.

Przy odbiorze umówiłem się na jedną wizytę - jeden dowód. Przemiły Pan stwierdził, że mimo iż w teorii może załatwić tylko jedną sprawę na jeden numerek to szybko załatwi oba dowody! Drugi raz udało mi się uniknąć jeżdżenia dwa razy!

Duży plus za pomoc urzędników. Poza tym, po wprowadzeniu umawiania się przez internet kolejki się zmniejszyły, nie ma stresu i całego dnia spędzonego na oczekiwaniu na swoją kolei.

Największy minus to taki, że oficjalnie nie można się umówić na załatwienie dwóch spraw więc system wymusza wielokrotne pojawienie się w urzędzie, ale dzięki uprzejmości ludzi tam pracujących udało mi się załatwić sprawę podczas 2. a nie 4. wizyt.
Agnieszka M.
Agnieszka M.2 lata temu
To nie była moja pierwsza wizyta w tym urzędzie, ale od dzisiejszego ranka (27.09.2022 g. 9:00) jestem w szoku. Zostałam poproszona do stanowiska 043 przez panią Joannę D., która nie miała akurat petenta. Podczas obsługi okazało się, że oczywiście pomyliłam okienka (było niezgodne z wydrukowanym biletem), jednak bez najmniejszego problemu i z bardzo dużym zaangażowaniem zostałam obsłużona, do tego z uśmiechem wszystko po kolei mi wytłumaczyła i załatwiła sprawę, z którą przyszłam, a do tego wszystko odbyło się bardzo sprawnie. Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek w jakimkolwiek urzędzie spotkała się z tak bezinteresowną pomocą w niebywale przyjaznej atmosferze. Osobiście podziękowałam Pani Joannie, wysłałam maila do Urzędu z podziękowaniem i postanowiłam nie zostawiać googla bez opinii. Oby więcej takich urzędników!!
Sylwia N
Sylwia N2 lata temu
Dowody osobiste - umówiona wizyta na konkretna godzinę, pierwszy raz korzystałam z tego urzędu oraz ogólnie z urzędu w większym mieście gdzie wszystko dzieje się inaczej. nigdzie nie było informacji, ze mimo umówienia wizyty musze wziąć numerek. Mimo to Pani z okienka 1.24 (starsza Pani o krótkich blond włosach w okularach) bardzo uprzejma, uśmiechnięta postanowiła mi pomoc i przyjąć mój wniosek o wymianę dowodu. Wszystko przebiegło sprawnie, problemem była koleżanka z okienka obok - zachowanie owej Pani karygodne po tym jak jej koleżanka postanowiła mnie przyjąć wstała i zaczęła na nią i na mnie krzyczeć, ze bez numerka to mam wracać do domu i przyjść sovie w innym terminie a Pani obok ma się zająć ludźmi z numerkami. Brak szacunku do starszych współpracowników i do petenta. Wydaje mi się, że pracownik w urzędzie jest dla obywatela a nie obywatel dla urzędnika wiec jak człowiek przychodzi i czegoś nie wie to się człowiekowi pomaga.
Andźka Grabarczyk
Andźka Grabarczyk2 lata temu
Umawianie wizyty przez internet- bardzo wygodne:) Szkoda, że nie można zdalnie załatwić wszystkich spraw w tym urzędzie...
Wymagają, abyś pojawił 10 minut przed umówioną wizytą i po tym czasie odmawiają przyjęcia do okienka. Zasłaniają się regulaminem. Skoro rezerwacja wizyty jest potwierdzana zarówno meiloeo jak i smsem- jaki to problem ująć tę małą (a jakże istotną ) informację w chociażby jednej z takich wiadomości?:)
Mimo próśb i spokojnej rozmowy nic nie udało się załatwić, wyszlam z nauczką na przyszłość.
Paulina N
Paulina N2 lata temu
Patrzac na opinie, mamm wrażenie że ludzie nie potrafią czytać ani załatwiać spraw urzędowych w tym mieście. Obsługa urzędu szybka i sprawna - po uprzedniej rejestracji przez internet! Przechodząc obok okienka z informacją mijałam tabun ludzi osaczajacych biednego pana który ze spokojem tłumaczył informację wywieszoną na KAŻDYM KROKU - nie ma rejestracji, nie ma obsługi. Ja swoją sprawę załatwiłam w ciągu 5 minut nie marnując swojego czasu. Organizacja urzędu na 5.
Marta Wolny
Marta Wolny2 lata temu
Wizyta w wydziale komunikacji dotycząca wymiany prawa jazdy nie napawała optymizmem gdy tymczasem spotkałam się dziś (21.10.2022) z bardzo życzliwą i pomocną obsługą ze strony Pań które mnie dziś obsługiwały. Szczególne podziękowania dla Pani Mai za uśmiech i pomoc oraz dla drugiej z Pań, której imienia nie poznałam ale była równie sympatyczna i pomocna. Jak widać urzędnik też człowiek a wizyta w urzędzie nie musi być przykrym obowiązkiem. Oby więcej tak pozytywnych osób w urzędach. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.
Zalecane lokalizacje