/Świętokrzyskie Voivodeship/Kościół katolicki

Bazylika pw. Św. Marcina

0115T 24, 28-133 Pacanów, Polska

Bazylika pw. Św. Marcina
Kościół katolicki
4.4
8 komentarze
Wskazówki dotyczące kierunku
C22R+VM Pacanów, Polska
+48 41 376 54 42
sanktuariumpacanowskie.com
Zgłoszenie lokalizacji
Reclaim this location
Share
poniedziałek: 6–19
Wtorek: 6–19
Środa: 6–19
Czwartek: 6–19
Piątek: 6–19
Sobota: 6–19
Niedziela: 6–19
Napisz recenzję
Tomasz Serafin
Tomasz Serafin2 lata temu
Kościół a raczej Bazylika choć nie porywa swoim wyglądem z zewnątrz ma Boga historię, którą można odkryć przybywając do Pacanowa.W wieży kościoła jest pocisk z II wojny światowej, kościół spłoną a kaplica z wizerunkiem Jezusa konającego przetrwała. Uraczona jest ona relikwiami z Krzyża Świętego oraz darami dziękczynnej przybywających to wiernych z otrzymane laski. Za kościołem jest droga krzyżowa oraz park różnych krzyży. Tutaj przybywający wierni mogą poczuć, że Bóg tu jest naprawdę obecny.
Serafin Expedition
Serafin Expedition2 lata temu
Jak na Sanktuarium wygląda mało majestatycznie w środku. Taki brak myśli przewodniej i stylu. Kościół w środku jest wręcz brzydki.
Jacek Placek
Jacek Placek2 lata temu
Klechy od 2 tyś lat opowiadaja bajki mity i legendy a ciemnota łyka to jak pelikan ryby
Człowiek Małpa
Człowiek Małpa2 lata temu
Kościół w porządku, organista dobrze śpiewa jak i gra. Sam wygląd ładny z zewnątrz w środku trochę mniej, ale dalej przyzwoicie. Na minus niska temperatura w kościele w czasie zimy mimo dostępnego ogrzewania. Dodatkowo ksiądz proboszcz czasem niewyraźnie i szybko czyta ogłoszenia parafialne bądź jedno z dwóch czytań. Natomiast ksiądz Leszek Puchała wikary w tej parafi jest miły i sympatyczny, dobrze i sprawnie prowadzi mszę Święte oraz czyta kazania w ciekawy sposób. Kościelny jak i ministranci też trzymają poziom. Warto odwiedzić.
Sylwia WS
Sylwia WS2 lata temu
Miejsce z historią i cudami. Nie sam kościół jest tu najważniejszy a kaplica Pana Jezusa Konającego. Kościół był spalony a kaplica ocalała. Będąc w kaplicy można zauważyć na ławkach ślady ognia. W samej kaplicy wiszą dary za otrzymane łaski i cuda. Ciekawostka jest, że podczas wojny rosyjscy żołnierze odpowiadali, że tu jest prawdziwy Bóg. Miało ich odstraszyć światło w kaplicy i nie byli wstanie jej poprostu okraść.
Inną ciekawostką jest pozostałość po pocisku w wieży kościoła.
Jarosław Pawłowski
Jarosław Pawłowski2 lata temu
Bazylika Mniejsza w Pacanowie to świątynia z XIII wieku. Początkowo był to kościół w stylu gotyckim. W czasie potopu szwedzkiego zniszczoną, a następnie odbudowana w 1657 roku, już jako świątynia barokowa. Historia kościoła w Pacanowie sięga czasów księcia Leszka Białego. Biskup krakowski Maur eregowal parafię Św. Marcina w 1110 roku. Jego fundatorem był nijaki Siemian z rodu Niegodziców, o czym informuje nas kronikarz Długosz. Szczególnie polecam zobaczenie pięknej Kaplicy Najświętszego Sakramentu i poznania jej historii.
Gre Pro
Gre Pro2 lata temu
Podczas objazdówki po południu kraju w wakacje weszliśmy na teren przykościelny.Siadamy na ławeczkach wyciągamy bułeczkę coś do picia. Wychodzi ksiądz. Patrzy podejżliwie . Podchodzi i okazuje się człowiek-dusza. Nie przegania nie przepędza. Ma gość podejście.
Kolej Nakolej
Kolej Nakolej2 lata temu
O prawdziwym pięknie tej bazyliki świadczy kaplica Najświętszego Sakramentu umiejscowiona po prawej stronie transeptu ( południowej) Tu jest Sacrum. Tu jest Bóg Żywy. Miejscowość poza kanonem pielgrzymkowym, cisza, w której słychać doskonale swe sumienie.
Zalecane lokalizacje